22 Jul, 2017
Premier Division
Letchworth Garden City | 98-3 (35) | *Potters Bar | |||
Luton Town & Indians | 66-2 (23.4) | *Hertford | |||
Radlett | North Mymms | Cancelled | |||
Harpenden | 107-7 (26.5) | *Totteridge Millhillians | |||
*Welwyn Garden City | Bishop's Stortford | Cancelled |
Championship
Ampthill Town | 58-3 (16.2) | *Chorleywood | |||
Botany Bay | 133-4 (29) | *Flitwick | |||
*Dunstable Town | 136-2 (26) | Reed | |||
Hoddesdon | West Herts | Cancelled | |||
Langleybury | 16-0 (3.2) | *Sawbridgeworth |
Division One
Broxbourne | 62-7 (21) | *Leverstock Green | |||
Old Albanians | 44-5 (19) | *Harpenden II | |||
Stevenage | 33-4 (12) | *Kings Langley | |||
*Old Owens | 14-2 (7.2) | Hemel Hempstead Town | |||
Shenley Village | Northwood | Cancelled |
Division Two A
Abbots Langley | Preston | Cancelled | |||
Watford Town | 146-3 (40) | *Bishop's Stortford II | |||
*Radlett II | 98-4 (25) | Hitchin | |||
St Albans | 50-0 (13) | *Ickleford | |||
Holtwhites Trinibis | 15-2 (4.5) | *Knebworth Park |
Division Two B
Berkhamsted | 74-2 (20) | *Allenburys & County Hall | |||
Cockfosters | 78-1 (23) | *Totteridge Millhillians II | |||
Bushey | 7-0 (3) | *Old Elizabethans | |||
Potton Town | 58-3 (18) | *Eversholt | |||
*Welwyn Garden City II | 107-3 (24) | St Margaretsbury |
Division Three A
Datchworth | North Enfield | Cancelled | |||
Hertford II | 107-4 (34) | *Old Finchleians | |||
*Northchurch | 136-4 (29) | Knebworth Park II | |||
Redbourn | 33-0 (05.2) | *Met Police Bushey | |||
Letchworth Garden City II | 84-3 (23) | *Southgate Compton |
Division Three B
Luton Town & Indians II | 78-7 (31) | *Bayford & Hertford | |||
Wheathampstead | 37-4 (16.3) | *Flitwick II | |||
Baldock | 42-1 (16) | *Hemel Hempstead Town II | |||
St Albans West Indian | 14-1 (8) | *Potters Bar II | |||
Langleybury II | 167-3 (30) | *Sawbridgeworth II |
Division Four A
*Hatfield Hyde | 8-0 (7) | Sandridge | |||
North Mymms II | 8-1 (3.1) | *Chipperfield Clarendon | |||
Dunstable Town II | 98-2 (21.3) | *Southgate Adelaide | |||
Cheshunt | 21-2 (5.4) | *Stevenage II | |||
Parkfield & Headstone | 130-5 (42) | *Watford Town II |
Division Four B
Ampthill Town II | 36-0 (13) | *Chorleywood II | |||
Hertford III | 166-1 (35.5) | *Broxbourne II | |||
*Northwood Town | 45-7 (19) | Northampton Exiles | |||
*Reed II | 86-8 (35) | Harpenden III | |||
Hoddesdon II | 170-2 (25) | *West Herts II |
Division Five A
Radlett III | 14-0 (4) | *Bentley Heath | |||
Hatfield & Crusaders | 10-2 (05.4) | *Waltham X Rosedale | |||
*Leverstock Green II | 72-2 (17.5) | Old Haberdashers | |||
Preston II | 14-2 (6) | *Old Cholmeleians | |||
Ickleford II | 21-1 (8.3) | *St Albans II |
Division Five B
Mill Hill Village | 57-3 (16.4) | *Clifton | |||
*Hemel Hempstead Town III | 97-1 (18.2) | Hitchin II | |||
*Hertingfordbury | 95-6 (34.5) | Kings Langley II | |||
Flamstead | 91-6 (22.1) | *Holtwhites Trinibis II | |||
Luton Town & Indians III | Shenley Village II | Cancelled |
Division Six A
London Colney | Redbourn II | Cancelled | |||
Northwood II | Welwyn Garden City III | Cancelled | |||
Old Albanians II | 45-3 (12) | *Cockfosters II | |||
*Bovingdon | 28-2 (11) | Old Finchleians II | |||
Rickmansworth | 10-1 (6) | *Old Camdenians |
Division Six B
Allenburys & County Hall II | 103-4 (32) | *Frogmore | |||
*Hatfield & Crusaders II | 19-2 (9.3) | Chipperfield Clarendon II | |||
Eversholt II | 131-1 (22.4) | *Botany Bay II | |||
*Letchworth Garden City III | 17-0 (8.2) | Abbots Langley II | |||
*North Enfield II | 74-3 (24) | Boxmoor |
Division Seven A
*Old Owens II | 113-4 (32) | Bushey II | |||
Knebworth Park III | 8-1 (6) | *Berkhamsted II | |||
*Old Cholmeleians II | 4-0 (01.1) | Southgate Adelaide II | |||
Tewin | Watton-at-Stone | Cancelled | |||
Totteridge Millhillians III | *Weston |
Division Seven B
*Baldock II | 31-1 (10.2) | Old Elizabethans II | |||
*Broxbourne III | 74-4 (30.3) | Hatch End | |||
Potters Bar III | 23-0 (5.4) | *Dunstable Town III | |||
Stevenage III | 31-0 (7) | *St Margaretsbury II | |||
*Rickmansworth II | 139-3 (34) | Wheathampstead II |
Division Eight A
Flitwick III | 79-3 (16.1) | *Hertford IV | |||
Great Gaddesden | 56-3 (12) | *Langleybury III | |||
Harpenden IV | 82-5 (33.3) | *Pirton | |||
St Albans III | 17-1 (6) | *Luton Town & Indians IV | |||
Datchworth II | 104-2 (32) | *Ware |
Division Eight B
Greenwood Park | 78-2 (20.1) | *Letchworth Garden City IV | |||
Northwood Town II | 89-1 (22.2) | *Northampton Exiles II | |||
Offley & Stopsley | 63-8 (25.2) | *Northchurch II | |||
Radlett IV | Stevenage IV | Cancelled | |||
*Waltham X Rosedale II | 63-8 (31) | Little Berkhamsted |
Division Nine A
Harpenden Dolphins | 165-6 (31) | *Hemel Hempstead Town IV | 167-4 (31.4) | ||
Mill Hill Village II | 12-0 (4.4) | *West Herts III | |||
Hatfield Hyde II | 9-0 (4) | *Potten End | |||
Reed III | 1-0 (1) | *Shenley Village III | |||
*Welwyn Garden City IV | Bayford & Hertford II | Cancelled |
Division Nine B
Abbots Langley III | Leverstock Green III | Cancelled | |||
*Redbourn III | 66-3 (22.4) | Hitchin III | |||
*Kings Langley III | 29-5 (18) | Old Minchendenians | |||
Preston III | London Colney II | Cancelled | |||
*Sandridge II | North Mymms III | Conceded |
Division Ten A
Boxmoor II | Hatfield & Crusaders III | Cancelled | |||
Chorleywood III | 61-1 (21.1) | *Knebworth Park IV | |||
Old Albanians III | 68-3 (19.3) | *Ickleford III | |||
Rickmansworth III | Holtwhites Trinibis III | Cancelled | |||
Watford Town III | 127-10 (45) | *Aldenham |
Division Ten B
Cheshunt II | 132-3 (26) | *Hertingfordbury II | |||
Cockfosters III | 40-4 (20) | *Southgate Compton II | |||
Flamstead II | 54-6 (24.2) | *Hoddesdon III | |||
Bentley Heath II | 140-9 (42) | *Northwood III | 120-9 (36) R | ||
*Old Elizabethans III | 18-0 (18) | Harpenden V |
Regional Division A East
Baldock III | Ware II | Cancelled | |||
Stevenage V | 103-3 (26) | *Botany Bay III | |||
Datchworth III | 23-0 (9.2) | *Old Owens III | |||
*Hitchin IV | 48-2 (13.1) | Southgate Adelaide III | |||
St Margaretsbury III | 94-8 (26) | *Northampton Exiles III |
Regional Division A West
Bushey III | 130-3 (26) | *Berkhamsted III | |||
Frogmore II | 193-6 (40) | *St Albans IV | 122-10 (32.2) | ||
*Northwood Town III | 4-0 (2.2) | Mill Hill Village III | |||
Parkfield & Headstone II | 58-2 (17) | *Shenley Village IV | |||
Watford Town V | 146-9 (40) | *Watford Town IV | 145-10 (36.4) |
Regional Division B East
Preston IV | 101-9 (40) | *Harpenden VI | 104-4 (17.1) | ||
Old Albanians IV | 29-2 (10.4) | *Tewin II | |||
Old Haberdashers II | Potters Bar IV | Cancelled |
Regional Division B West
Boxmoor III | 58-3 (17) | *Berkhamsted IV | |||
Chipperfield Clarendon III | West Herts IV | Cancelled | |||
*Bushey IV | 471-1 (13.5) | Langleybury IV | |||
*Rickmansworth IV | 56-3 (15) | Redbourn IV | |||
*West Herts V | 115-10 (37) | Chorleywood IV | 101-10 (37.4) |
Regional Division C East
Hatfield & Crusaders IV | 5-0 (3.2) | *Hatfield Hyde III | |||
*Wheathampstead III | 15-1 (3) | Old Camdenians II | |||
Stevenage VI | 35-3 (7) | *Welwyn Garden City V |
Regional Division C West
Abbots Langley IV | 118-10 (37) | *Leverstock Green IV | 122-4 (33) | ||
Parkfield & Headstone III | Potten End II | Cancelled | |||
*Old Eastcotians | 58-6 (20) | West Herts VI |