20 May, 2017
Premier Division
Welwyn Garden City | 101-3 (25) | *Bishop's Stortford | |||
Totteridge Millhillians | 262-7 (50) | *Harpenden | 90-90 (90) | ||
Luton Town & Indians | 131-8 (46) | *Hertford | 132-3 (39.2) | ||
Radlett | 117-10 (33.1) | *North Mymms | 125-5 (31.1) | ||
Potters Bar | 147-10 (40) | *Letchworth Garden City | 148-4 (32.4) |
Championship
Ampthill Town | 67-0 (15.5) | *Chorleywood | |||
Botany Bay | 136-10 (40.4) | *Flitwick | 53-3 (13) R | ||
Reed | 62-10 (22) | *Dunstable Town | 63-2 (12.4) | ||
Langleybury | 117-10 (35) | *Sawbridgeworth | 113-113 (113) | ||
West Herts | 214-4 (41) | *Hoddesdon | 197-10 (40.1) |
Division One
Old Owens | 186-10 (49.3) | *Hemel Hempstead Town | 150-10 (45.5) | ||
Leverstock Green | 169-7 (45) | *Broxbourne | 170-8 (40.4) | ||
Northwood | Shenley Village | Cancelled | |||
Harpenden II | 175-7 (44) | *Old Albanians | 122-10 (38.3) | ||
Stevenage | 205-6 (33) | *Kings Langley | 5-2 (2.2) R |
Division Two A
Knebworth Park | 28-0 (16) | *Holtwhites Trinibis | |||
Preston | 194-8 (43) | *Abbots Langley | 45-2 (12) R | ||
Radlett II | Hitchin | Cancelled | |||
St Albans | Ickleford | Cancelled | |||
Bishop's Stortford II | 175-4 (42) | *Watford Town | 130-10 (35) |
Division Two B
Berkhamsted | 197-10 (44.1) | *Allenburys & County Hall | 165-10 (44.4) | ||
Old Elizabethans | 245-7 (38) | *Bushey | 129-10 (30.5) | ||
Eversholt | 167-10 (39.2) | *Potton Town | 76-4 (17) R | ||
Totteridge Millhillians II | Cockfosters | Cancelled | |||
St Margaretsbury | 192-6 (42) | *Welwyn Garden City II | 159-10 (36.3) |
Division Three A
Knebworth Park II | 143-9 (46) | *Northchurch | 104-5 (27) R | ||
Letchworth Garden City II | 126-10 (42.1) | *Southgate Compton | 43-1 (9) R | ||
*Met Police Bushey | 123-10 (35) | Redbourn | 124-3 (28) | ||
*Datchworth | 106-10 (27.3) | North Enfield | 107-8 (24.1) | ||
Old Finchleians | 91-10 (32.1) | *Hertford II | 92-5 (26.4) |
Division Three B
Hemel Hempstead Town II | 130-10 (36.1) | *Baldock | 74-8 (23.4) R | ||
Sawbridgeworth II | 8-1 (1.3) | *Langleybury II | |||
Bayford & Hertford | 96-10 (30) | *Luton Town & Indians II | 55-2 (21.3) R | ||
St Albans West Indian | 14-0 (2.3) | *Potters Bar II | |||
Wheathampstead | 164-8 (44) | *Flitwick II | 166-8 (41.3) |
Division Four A
*Stevenage II | 47-1 (11.5) | Cheshunt | |||
Chipperfield Clarendon | 228-10 (40.2) | *North Mymms II | 172-10 (37.3) | ||
Dunstable Town II | 165-9 (42) | *Southgate Adelaide | 16-2 (7.4) R | ||
Watford Town II | 133-9 (32) | *Parkfield & Headstone | 131-8 (32) | ||
Sandridge | 145-8 (44) | *Hatfield Hyde | 116-10 (41.2) |
Division Four B
Ampthill Town II | 216-8 (40) | *Chorleywood II | 5-0 (1) R | ||
Broxbourne II | 18-0 (7) | *Hertford III | |||
Harpenden III | 30-1 (11) | *Reed II | |||
West Herts II | 126-8 (37) | *Hoddesdon II | 127-4 (21) | ||
Northampton Exiles | Northwood Town | Cancelled |
Division Five A
*Ickleford II | 176-10 (41) | St Albans II | 99-3 (20.4) R | ||
Preston II | 137-6 (41) | *Old Cholmeleians | 77-10 (27.2) | ||
Old Haberdashers | 167-9 (42) | *Leverstock Green II | 108-10 (35.4) | ||
Radlett III | Bentley Heath | Cancelled | |||
Hatfield & Crusaders | 185-8 (36) | *Waltham X Rosedale | 144-10 (36) R |
Division Five B
Flamstead | 186-9 (45) | *Holtwhites Trinibis II | 29-2 (12) R | ||
*Hemel Hempstead Town III | 117-10 (44.1) | Hitchin II | 88-2 (22.1) R | ||
Kings Langley II | 67-10 (37.2) | *Hertingfordbury | 68-0 (16.1) | ||
Mill Hill Village | 210-10 (39.5) | *Clifton | 120-10 (32.1) | ||
Luton Town & Indians III | 89-10 (41.4) | *Shenley Village II | 90-1 (16.4) |
Division Six A
Bovingdon | Old Finchleians II | Cancelled | |||
Cockfosters II | 43-10 (20.3) | *Old Albanians II | 44-0 (5.2) | ||
Old Camdenians | 203-5 (42) | *Rickmansworth | 174-10 (40.1) | ||
London Colney | 212-6 (47) | *Redbourn II | 28-1 (13) R | ||
Northwood II | 134-10 (40.2) | *Welwyn Garden City III | 90-10 (34.2) |
Division Six B
Abbots Langley II | 203-4 (35) | *Letchworth Garden City III | 195-9 (35) R | ||
Eversholt II | 38-0 (12) | *Botany Bay II | |||
North Enfield II | 233-9 (47) | *Boxmoor | 164-10 (42.4) | ||
Allenburys & County Hall II | 138-10 (44) | *Frogmore | 139-2 (29.4) | ||
Hatfield & Crusaders II | Chipperfield Clarendon II | Cancelled |
Division Seven A
Berkhamsted II | 257-10 (48) | *Knebworth Park III | 36-2 (8.3) R | ||
Bushey II | 205-6 (45) | *Old Owens II | 149-10 (43.5) | ||
*Old Cholmeleians II | 167-10 (38) | Southgate Adelaide II | 168-4 (43.3) | ||
Watton-at-Stone | 139-10 (45.3) | *Tewin | 64-10 (31.3) | ||
Weston | Totteridge Millhillians III | Cancelled |
Division Seven B
*Dunstable Town III | 150-9 (43) | Potters Bar III | 90-5 (22.2) R | ||
Hatch End | Broxbourne III | Conceded | |||
*Baldock II | 69-10 (25.5) | Old Elizabethans II | 70-0 (14.5) | ||
Rickmansworth II | 182-10 (46.5) | *Wheathampstead II | 105-10 (39.4) | ||
*Stevenage III | 133-10 (39.2) | St Margaretsbury II | 134-9 (34.1) |
Division Eight A
Datchworth II | 144-9 (46) | *Ware | 149-2 (36.4) | ||
Hertford IV | 181-10 (50) | *Flitwick III | 164-10 (45.3) | ||
*Great Gaddesden | 17-0 (2.3) | Langleybury III | |||
St Albans III | 40-2 (7) | *Luton Town & Indians IV | |||
Pirton | 203-5 (50) | *Harpenden IV | 91-3 (25) R |
Division Eight B
Letchworth Garden City IV | 195-6 (47) | *Greenwood Park | 76-3 (21.3) R | ||
Little Berkhamsted | 203-6 (42) | *Waltham X Rosedale II | 70-10 (23.3) | ||
Offley & Stopsley | 194-4 (44) | *Northchurch II | 27-1 (8.1) R | ||
Northwood Town II | Northampton Exiles II | Cancelled | |||
Stevenage IV | 157-5 (46) | *Radlett IV | 89-4 (24.1) R |
Division Nine A
Bayford & Hertford II | 142-9 (48) | *Welwyn Garden City IV | 143-8 (46) | ||
Potten End | 161-6 (35) | *Hatfield Hyde II | 35-10 (14.2) | ||
Hemel Hempstead Town IV | 131-10 (49.4) | *Harpenden Dolphins | 135-3 (26.4) | ||
Reed III | 213-6 (48) | *Shenley Village III | 101-2 (24) R | ||
West Herts III | Mill Hill Village II | Cancelled |
Division Nine B
Leverstock Green III | Abbots Langley III | Cancelled | |||
Preston III | 146-8 (46) | *London Colney II | 147-8 (42.1) | ||
North Mymms III | 259-7 (48) | *Sandridge II | 221-7 (48) R | ||
*Kings Langley III | 105-9 (45) | Old Minchendenians | 106-8 (34.2) | ||
*Redbourn III | 146-10 (44) | Hitchin III | 95-6 (30) R |
Division Ten A
Aldenham | 10-0 (5.3) | *Watford Town III | |||
*Hatfield & Crusaders III | 53-10 (21.1) | Boxmoor II | 54-4 (19.1) | ||
Rickmansworth III | 146-7 (30) | *Holtwhites Trinibis III | 148-4 (28.3) | ||
Chorleywood III | 160-6 (45) | *Knebworth Park IV | 136-9 (36.4) R | ||
Old Albanians III | 134-9 (42) | *Ickleford III | 110-9 (42) R |
Division Ten B
Bentley Heath II | 199-8 (43) | *Northwood III | 140-9 (43) R | ||
Harpenden V | 123-10 (47.1) | *Old Elizabethans III | 79-10 (33.4) | ||
Cheshunt II | 108-7 (47) | *Hertingfordbury II | 110-6 (37.3) | ||
Hoddesdon III | Flamstead II | Cancelled | |||
Southgate Compton II | Cockfosters III | Cancelled |
Regional Division A East
Southgate Adelaide III | 220-8 (40) | *Hitchin IV | 54-2 (14) R | ||
Northampton Exiles III | St Margaretsbury III | Cancelled | |||
Datchworth III | 126-6 (36) | *Old Owens III | 122-10 (35.1) | ||
Botany Bay III | 121-10 (34.2) | *Stevenage V | 125-5 (25.3) | ||
Ware II | Baldock III | Cancelled |
Regional Division A West
Berkhamsted III | 165-9 (36) | *Bushey III | 77-3 (17.4) R | ||
Mill Hill Village III | 240-7 (40) | *Northwood Town III | 181-10 (37) | ||
Shenley Village IV | 135-10 (31) | *Parkfield & Headstone II | 138-2 (25.2) | ||
St Albans IV | Frogmore II | Cancelled | |||
Watford Town V | 129-10 (39.3) | *Watford Town IV | 60-10 (31) |
Regional Division B East
Potters Bar IV | Old Haberdashers II | Cancelled | |||
Preston IV | Harpenden VI | Cancelled | |||
Old Albanians IV | 167-9 (37) | *Tewin II | 168-4 (36.5) |
Regional Division B West
Boxmoor III | Berkhamsted IV | Cancelled | |||
Bushey IV | Langleybury IV | Cancelled | |||
Chorleywood IV | 150-10 (36.3) | *West Herts V | 152-5 (36) | ||
*Rickmansworth IV | 117-10 (39) | Redbourn IV | 118-4 (30.2) | ||
West Herts IV | 93-10 (31.2) | *Chipperfield Clarendon III | 94-3 (27) R |
Regional Division C East
Hatfield Hyde III | 58-0 (11.4) | *Hatfield & Crusaders IV | |||
Stevenage VI | 151-6 (38) | *Welwyn Garden City V | 107-10 (26.5) | ||
Wheathampstead III | 172-3 (39) | *Old Camdenians II | 95-4 (22) R |
Regional Division C West
Abbots Langley IV | 100-6 (30) | *Leverstock Green IV | 102-1 (26.2) | ||
West Herts VI | 1-0 (0.4) | *Old Eastcotians | |||
Parkfield & Headstone III | 211-9 (35) | *Potten End II | 31-4 (20.4) R |