Fines

Fines and points deductions are shown in red and may be subject to appeal.

Division: Premiership

01 Jul Welwyn Garden City v Radlett (5) No Teamsheet
29 Jul Bishop's Stortford v Old Owens (5) No Teamsheet
26 Aug Totteridge Millhillians (5) v Potters Bar No Teamsheet

Division: Championship

01 Jul Broxbourne v Reed (5) No Teamsheet
12 Aug Preston (5) v Flitwick No Teamsheet

Division: Division 1

03 Jun St Margaretsbury (5) v Letchworth Garden City No Teamsheet
17 Jun St Margaretsbury v Leverstock Green (5) No facilites report
08 Jul Langleybury v Leverstock Green (5) No facilites report
08 Jul Sawbridgeworth v Ampthill Town (5) No facilites report
12 Aug Luton Town & Indians (5) v Hitchin No Teamsheet
02 Sep Langleybury (5) v Chorleywood No Teamsheet

Division: Division 2 A

01 Jul Ickleford v Holtwhites Trinibis (5) No facilites report
24 Jun Holtwhites Trinibis v Stevenage (5) No Teamsheet
17 Jun Stevenage v Harpenden II (5) No facilites report
03 Jun Watford Town (5) v Harpenden II No Teamsheet
10 Jun Berkhamsted v Ickleford (5) No facilites report
10 Jun Lutonian v Holtwhites Trinibis (5) No Teamsheet
08 Jul Harpenden II v Lutonian (3) Wickets taken outside allocated bowling time
08 Jul Watford Town v Holtwhites Trinibis (5) No facilites report
15 Jul Ickleford (5) v Watford Town No Teamsheet
02 Sep Lutonian v Radlett II (10) No Teamsheet + No facilites report

Division: Division 2 B

01 Jul Hertford II v Letchworth Garden City II (5) No facilites report
24 Jun Eversholt v Hertford II (5) No facilites report
10 Jun Eversholt (5) v Potters Bar II No Teamsheet
02 Sep West Herts II v Old Finchleians (5) No facilites report
02 Sep Letchworth Garden City II v Hertford II (5) No facilites report

Division: Division 3 A

01 Jul Rickmansworth v Datchworth (5) No umpire
13 May Bishop's Stortford II v Bushey (5) No facilites report
13 May Potton Town (30) v Rickmansworth No Safeguarding Officer
17 Jun Hemel Hempstead Town II v Chipperfield Clarendon (3) Fixture infringement
24 Jun North Enfield (5) v Allenburys & County Hall No umpire
24 Jun Datchworth (1) v Hemel Hempstead Town II Wicket outside allocated bowling time
10 Jun Bushey v Datchworth (5) No Umpire
15 Jul Totteridge Millhillians II v Chipperfield Clarendon (5) No Teamsheet
29 Jul Potton Town v Allenburys & County Hall (5) No Teamsheet
19 Aug North Enfield v Potton Town (5) No facilites report
02 Sep Bushey v Allenburys & County Hall (10) No Teamsheet + No facilites
02 Sep Bishop's Stortford II v Hemel Hempstead Town II (5) No facilites report

Division: Division 3 B

01 Jul Tewin v Cockfosters (5) No Teamsheet
17 Jun Cockfosters v Northwood Town (5) No facilites report
15 Jul Welwyn Garden City II v Northchurch (5) No facilites report
12 Aug Tewin (5) v Chorleywood II No Teamsheet

Division: Division 4 A

12 Aug Hitchin II v Hatfield Hyde (5) No facilites report

Division: Division 4 B

24 Jun Stevenage II v Radlett III (5) No facilites report
03 Jun Redbourn II v Northampton Exiles (5) No Teamsheet
10 Jun Holtwhites Trinibis II v Radlett III (5) No facilites report
15 Jul Harpenden III v Shenley Village II (5) No facilites report
02 Sep Stevenage II v Holtwhites Trinibis II (10) No Teamsheet +No facilites report
02 Sep Northampton Exiles v Radlett III (5) No facilites report

Division: Division 5 A

24 Jun Old Owens II v Leverstock Green II (5) No facilites report
03 Jun Bentley Heath (5) v Potten End No Teamsheet
13 May Potten End v Clifton (5) Captain without DBS
01 Jul Leverstock Green II v Potten End (5) No Teamsheet
10 Jun Preston II v Bentley Heath (10) No Umpire & No Teamsheet
01 Jul Bentley Heath (5) v Old Owens II No umpire
19 Aug Frogmore v Old Owens II (5) No facilites report
19 Aug Potten End v Ampthill Town II (5) No facilites report
26 Aug Bentley Heath v Frogmore (5) No Teamsheet
12 Aug Bentley Heath (5) v Preston II No umpire

Division: Division 5 B

01 Jul Langleybury II v Botany Bay (5) No facilites report
10 Jun Boxmoor v Langleybury II (5) No Facilites Report
17 Jun Botany Bay v Sawbridgeworth II (5) No facilites report
29 Jul Botany Bay v Ickleford II (5) No facilites report
12 Aug Baldock v Ickleford II (5) No facilites report
26 Aug Old Albanians v Ickleford II (5) No facilites report

Division: Division 6 A

24 Jun Hemel Hempstead Town III v Knebworth Park II (5) No facilites report
01 Jul Knebworth Park II v Old Finchleians II (5) No Teamsheet
03 Jun Lutonian II v Watton-at-Stone (5) No Teamsheet
10 Jun Hertford III (5) v Old Finchleians II No Teamsheet
17 Jun Greenwood Park (5) v Watton-at-Stone No Umpire
12 Aug Old Finchleians II v Hertford III (5) No facilites report

Division: Division 6 B

27 May Weston v Southgate Adelaide II (5) No Umpire
10 Jun Cheshunt Rosedale II (5) v Southgate Adelaide II No Teamsheet
10 Jun Weston v Stevenage III (5) No Facilites Report
12 Aug Southgate Adelaide II v Cheshunt Rosedale II (5) No Teamsheet

Division: Division 7 A

03 Jun Bushey II (5) v Hatch End No Teamsheet
27 May Flitwick III v Radlett IV (5) No Teamsheet
24 Jun Radlett IV v Ware (5) No Teamsheet
29 Jul Radlett IV (5) v Flitwick III Result reported late (2023-07-31 18:49:00)

Division: Division 7 B

10 Jun Allenburys & County Hall II (5) v Harpenden Dolphins No Teamsheet
10 Jun Mill Hill Village II (5) v Northchurch II No Teamsheet
17 Jun Northchurch II v Old Minchendenians (5) No Teamsheet
12 Aug Shenley Village III v Luton Town & Indians III (5) No Teamsheet
19 Aug Aldenham v Shenley Village III (5) No Teamsheet
02 Sep Mill Hill Village II v Luton Town & Indians III (5) No Teamsheet

Division: Division 8 A

03 Jun St Albans III v Hemel Hempstead Town IV (5) No Teamsheet

Division: Division 8 B

01 Jul Cockfosters II v Bamville (5) No Teamsheet
10 Jun Harpenden IV v Totteridge Millhillians III (5) No Teamsheet
17 Jun Totteridge Millhillians III (5) v Bamville No Teamsheet

Division: Division 9 A

24 Jun Luton Town & Indians IV v Great Gaddesden (5) No Teamsheet
27 May Baldock II v Great Gaddesden (5) Captain without DBS
13 May Great Gaddesden (5) v St Albans IV Captain without DBS
29 Jul Hoddesdon III (5) v Broxbourne III Result reported late (2023-07-30 14:55:48)
19 Aug St Albans IV v Hoddesdon III (5) No Teamsheet
02 Sep Offley & Stopsley v Great Gaddesden (5) No Teamsheet

Division: Division 9 B

27 May Old Haberdashers II (5) v Flamstead II Captain without DBS
20 May Markyate (5) v Reed III Result reported late (2023-05-21 16:22:10)
20 May North Enfield II v Flamstead II (5) Registration Irregularity
13 May Flamstead II v Leverstock Green III (5) Captain without DBS
03 Jun Flamstead II v Stevenage IV (5) No Teamsheet
03 Jun Langleybury III (5) v West Herts IV No Teamsheet
03 Jun North Enfield II v Old Haberdashers II (5) Captain without DBS
24 Jun West Herts IV v Old Haberdashers II (5) Captain without DBS
01 Jul Old Haberdashers II (5) v London Colney II Captain without DBS
08 Jul Old Haberdashers II (5) v Markyate Captain without DBS

Division: Division 10 N

01 Jul Ickleford III v St Margaretsbury III (5) No Teamsheet

Division: Division 10 S

27 May Old Eastcotians (5) v West Herts V Captain without DBS
13 May Old Eastcotians (5) v Chorleywood III Captain without DBS
03 Jun Rickmansworth III v Old Eastcotians (5) No Teamsheet
10 Jun Northwood III v Bushey III (5) No Teamsheet
29 Jul West Herts V v Old Eastcotians (5) Unregistered Player

Division: Division 10 E

24 Jun Holtwhites Trinibis III v Hatfield Hyde III (5) No Teamsheet
24 Jun Broxbourne IV v Old Elizabethans III (5) No Teamsheet
03 Jun Broxbourne IV v Potters Bar IV (5) No Teamsheet
10 Jun Botany Bay II v Hatfield Hyde III (5) No Teamsheet
17 Jun Old Camdenians II (5) v Broxbourne IV No Teamsheet
29 Jul Mill Hill Village III v Potters Bar IV (5) No Teamsheet

Division: Division 10 W

01 Jul Berkhamsted III v Royal Herts (5) No Teamsheet
13 May Berkhamsted III v Shenley Village IV (5) Captain without DBS
13 May Redbourn IV v Wheathampstead III (5) Captain without DBS
13 May Kimpton (5) v Old Albanians III Result reported late (2023-05-14 20:34:34)
17 Jun Harpenden V v Kimpton (5) No Teamsheet

Division: Division 11 N

24 Jun Tewin III v Knebworth Park IV (5) No Teamsheet
17 Jun Baldock III (5) v Letchworth Garden City IV Result reported late (2023-06-17 21:14:30)
03 Jun Letchworth Garden City IV v Potton Town II (5) No Teamsheet

Division: Division 11 S

13 May Pinner IV (5) v Pinner III Captain without DBS
15 Jul Abbots Langley IV v Batchworth (5) No Teamsheet
26 Aug Northwood V v Abbots Langley IV (5) No Teamsheet

Division: Division 11 C

15 Jul Old Albanians IV (5) v St Margaretsbury IV Result reported late (2023-07-15 21:16:46)
19 Aug Ware II v Little Berkhamsted II (5) No Teamsheet

Division: Division 11 E

13 May Holtwhites Trinibis IV v Mill Hill Village IV (5) Captain without DBS
10 Jun Mill Hill Village IV v Old Minchendenians III (5) No Teamsheet
10 Jun Old Camdenians III v Old Minchendenians II (5) No Teamsheet
02 Sep Southgate Adelaide III (5) v Old Minchendenians II No Teamsheet

Division: Division 11 W

24 Jun Chipperfield Clarendon III (5) v Potten End II No Teamsheet
01 Jul Watford Town V v Chipperfield Clarendon III (5) No Teamsheet
01 Jul Kings Langley III v Hemel Hempstead Town V (5) No Teamsheet
27 May Tring Park IV v Watford Town V (5) Ineligible player
29 Jul West Herts VI v Boxmoor III (5) No Teamsheet
15 Jul Hemel Hempstead Town V (5) v West Herts VI Result reported late (2023-09-04 12:39:34)

Division: County T/20

16 Jul Batchworth (5) v Northwood Town Result reported late (2023-07-22 20:13:44)
18 Jul Kings Langley (5) v Royal Herts Result reported late (2023-07-28 18:27:38)
07 May Northwood Town (5) v Batchworth Result reported late (2023-07-31 12:55:02)