Slot Server Thailand Server Thailand
Slotplay slot gacor
Saracens Hertfordshire Cricket League
First game of 2024 season: Saturday 11th May 2024
Login here

Weekly results - 2024

11 May, 2024

Premiership

Old Owens 131-10 (40) *Harpenden 133-1 (10)
Bishop's Stortford 240-10 (50) *Hertford 241-6 (42.4)
North Mymms 236-9 (50) *West Herts 171-10 (44.2)
Shenley Village 118-10 (40) *Potters Bar 119-2 (19.5)
Radlett 215-8 (50) *Totteridge Millhillians 216-7 (46.2)

Championship

Chorleywood 208-8 (50) *Letchworth Garden City 175-10 (48)
Flitwick 263-8 (50) *Welwyn Garden City 93-10 (27.2)
Dunstable Town 267-10 (50) *Hoddesdon 251-8 (50)
Hemel Hempstead Town 303-3 (50) *Preston 221-10 (41.4)
*Broxbourne 133-10 (45.2) St Albans 82-10 (42.2)

Division 1

Redbourn 107-10 (38.5) *Abbots Langley 108-9 (47.3)
Luton Town & Indians 158-10 (45.3) *Leverstock Green 126-10 (38.1)
Lutonian 132-10 (32.5) *Old Elizabethans 133-6 (30)
Reed 130-10 (32.4) *St Margaretsbury 99-10 (29.5)
Sawbridgeworth 286-7 (50) *Hitchin 102-10 (23.5)

Division 2 A

West Herts II 215-10 (41.5) *Langleybury 174-10 (49)
Ampthill Town 121-10 (45) *Berkhamsted 48-10 (18.2)
Northwood 194-10 (48.3) *Eversholt 152-10 (49.4)
*Stevenage 126-10 (37.1) Radlett II 127-3 (21.3)
*Harpenden II 170-9 (50) Watford Town 62-10 (22.5)

Division 2 B

*Bishop's Stortford II 255-7 (50) Hertford II 232-7 (50)
Kings Langley 118-10 (29) *Potters Bar II 147-10 (36)
*Knebworth Park 266-7 (50) Holtwhites Trinibis 168-10 (39.5)
*Rickmansworth 169-10 (36) Old Finchleians 145-10 (44.2)
Flitwick II 196-10 (47.1) *Welwyn Garden City II 138-10 (42.5)

Division 3 A

Datchworth 263-10 (49.2) *Allenburys & County Hall 64-10 (19.3)
Hemel Hempstead Town II 104-10 (26.5) *Bushey 108-8 (28)
*Letchworth Garden City II 266-8 (50) Ickleford 259-6 (50)
*Potton Town 185-10 (48.1) Tewin 165-10 (47.2)
*Totteridge Millhillians II 211-10 (47.1) St Albans II 212-4 (38.4)

Division 3 B

*Chipperfield Clarendon 301-9 (50) Northchurch 152-10 (25.2)
*Dunstable Town II 286-9 (50) Hoddesdon II 98-10 (35.5)
London Colney *Cockfosters Cancelled
*Redbourn II 227-10 (40) Northwood Town 147-10 (39.1)
*Wheathampstead 118-10 (39.4) Chorleywood II 119-9 (38.1)

Division 4 A

*Hitchin II 202-9 (50) Hatfield & Crusaders 149-10 (37.5)
*Leverstock Green II 179-10 (39) Old Camdenians 180-3 (31.2)
Watford Town II 213-9 (50) *North Enfield 216-5 (48.4)
*Sandridge 200-9 (50) Old Haberdashers 201-1 (41.2)
Cheshunt Rosedale 198-10 (49.4) *Shenley Village II 199-6 (45)

Division 4 B

Harpenden III 157-10 (34) *Bayford & Hertford 74-10 (27.3)
*Hatfield Hyde 209-9 (50) Broxbourne II 210-4 (43.1)
*Preston II 168-10 (48.2) Flamstead 154-10 (44.1)
Stevenage II 230-6 (50) *Holtwhites Trinibis II 119-10 (41.5)
Northampton Exiles 89-10 (29.2) *Reed II 93-2 (29.3)

Division 5 A

*Luton Town & Indians II 144-10 (38.3) Boxmoor 148-9 (42.4)
Clifton 162-10 (44.1) *North Mymms II 163-6 (42.1)
*Potten End 201-7 (50) Lutonian II 140-10 (37.4)
Southgate Adelaide 10-10 (27) *Mill Hill Village 84-3 (21.1)
Bentley Heath 87-10 (26) *Old Owens II 88-5 (33.5)

Division 5 B

Sawbridgeworth II 162-5 (50) *Botany Bay 144-10 (44.2)
Berkhamsted II 205-6 (50) *Cheshunt Rosedale II 64-9 (22.2)
Old Finchleians II 264-8 (50) *Langleybury II 86-10 (21)
Northwood II 265-7 (50) *Frogmore 203-10 (50)
Greenwood Park 170-10 (41) *Old Albanians 172-9 (46.5)

Division 6 A

*Ampthill Town II 297-6 (50) Hertford III 172-10 (38.5)
*Watton-at-Stone 146-7 (50) Pinner 147-4 (38.3)
*Rickmansworth II 130-10 (42) Baldock 101-10 (37.4)
Abbots Langley II 182-10 (46.4) *Welwyn Garden City III 103-10 (32)
Weston 138-10 (35) *Hemel Hempstead Town III 140-3 (38.2)

Division 6 B

*Stevenage III 113-9 (50) Eaton Bray 108-10 (41.4)
Aldenham 116-10 (43.1) *Hatfield & Crusaders II 117-8 (32)
Old Elizabethans II 219-10 (50) *Ickleford II 95-10 (28.1)
Knebworth Park II 178-10 (45.3) *Southgate Adelaide II 119-10 (37.5)
St Margaretsbury II 276-9 (50) *Hertingfordbury 141-10 (48.2)

Division 7 East

Mill Hill Village II 195-10 (39.2) *Letchworth Garden City III 171-10 (39.4)
*Old Minchendenians 94-10 (34.1) Harpenden Dolphins 95-7 (32)
Radlett III 100-10 (20) *Potters Bar III 100-100 (100)
Shenley Village III 136-4 (26.5) *Hitchin III 134-10 (38.1)
*Wheathampstead II 147-10 (39.5) St Albans III 151-2 (27.2)

Division 7 West

Hatch End 151-10 (40) *Bushey II 116-10 (38)
*Kings Langley II 61-10 (19.4) Ley Hill 64-1 (8.4)
*Flitwick III 109-10 (30) Northchurch II 110-8 (27.5)
*Luton Town & Indians III 71-10 (38.4) Northwood Town II 72-7 (32)
West Herts III 157-9 (40) *Watford Town III 160-3 (31)

Division 8 East

*Totteridge Millhillians III 41-10 (19.3) Bentley Heath II 42-3 (21.3)
Cockfosters II 10-10 (20) *Little Berkhamsted 10-10 (10)
Allenburys & County Hall II 105-10 (33.2) *Datchworth II 106-7 (21)
Hatfield Hyde II 88-10 (31) *Southgate Compton 89-4 (21.4)
*Old Cholmeleians 116-10 (33.2) Northampton Exiles II 117-7 (37.3)

Division 8 West

*Dunstable Town III 182-8 (40) Pinner II 149-10 (35.4)
*Harpenden IV 312-5 (40) Old Cholmeleians II 41-10 (14.2)
*Hemel Hempstead Town IV 198-8 (40) Boxmoor II 85-10 (25)
*Preston III 79-10 (39.1) Markyate 80-5 (21.3)
Redbourn III 170-6 (40) *Radlett IV 96-10 (29.1)

Division 9 East

St Albans IV v Baldock II
*Bamville 193-6 (40) Sandridge II 196-5 (39.2)
Broxbourne III 334-3 (40) *North Enfield II 93-10 (23)
*Southgate Compton II 159-8 (40) Tewin II 156-10 (38)
Stevenage IV 146-10 (34.5) *London Colney II 147-8 (38.5)

Division 9 West

*Great Gaddesden 228-7 (40) Old Albanians II 112-10 (30.1)
*Leverstock Green III 140-10 (36.1) Berkhamsted III 144-6 (36.5)
*Chipperfield Clarendon II 152-10 (39.5) Luton Town & Indians IV 68-10 (33.2)
*West Herts IV 259-7 (40) Offley & Stopsley 144-6 (40)
Rickmansworth III 144-7 (40) *Flamstead II 118-10 (35)

Division 10 North

Hitchin IV 174-8 (40) *Stevenage V 113-7 (40)
*Knebworth Park III 157-0 (26.1) Welwyn Garden City IV 154-9 (40)
Letchworth Garden City IV 183-6 (40) *Potton Town II 59-10 (26)
Kimpton 141-7 (40) *Preston IV 109-10 (38.1)
*Wheathampstead III 130-10 (35.4) Ickleford III 121-10 (37.3)

Division 10 South

*Abbots Langley III 81-10 (38.2) Batchworth 84-5 (27.4)
Bushey III 88-10 (20) *Edgware 83-10 (21)
Old Eastcotians 143-10 (36) *Royal Herts 125-10 (35.1)
Northwood Town III 118-10 (39.2) *Watford Town IV 119-8 (38.4)
West Herts V 59-10 (24.3) *Pinner III 60-3 (16.5)

Division 10 East

Cheshunt Rosedale III 159-8 (40) *Hatfield & Crusaders III 82-10 (32)
*Ware 224-9 (40) Hertford IV 122-10 (36.4)
Hoddesdon III 103-10 (37.2) *Bayford & Hertford II 106-3 (32.5)
Holtwhites Trinibis III 115-10 (37.2) *Reed III 119-6 (34)
St Margaretsbury III 173-9 (40) *Broxbourne IV 115-10 (30.3)

Division 10 West

*West Herts VI 217-10 (40) Berkhamsted IV 149-9 (36.2)
Chorleywood III 219-7 (40) *Eaton Bray II 123-4 (40)
Flitwick IV 10-1 (1) *Langleybury III 10-10 (10)
*Lutonian III 103-10 (36.2) Northwood III 107-2 (21.4)
*Tring Park IV 63-10 (18) Ley Hill II 67-2 (9.1)

Division 10 Central

Harpenden V 211-4 (40) *Hatfield Hyde III 80-10 (29.3)
Old Owens III 245-2 (40) *Old Albanians III 170-7 (40)
*Shenley Village IV 128-10 (32.5) Old Camdenians II 131-3 (22.4)
Old Elizabethans III 128-8 (40) *Botany Bay II 129-1 (36.4)
Old Haberdashers II 10-10 (10) *Mill Hill Village III 10-10 (10)

Division 11 North

Datchworth IV 150-2 (40) *Knebworth Park IV 134-10 (37.2)
St Margaretsbury IV v Letchworth Garden City V
Tewin III 99-10 (29.3) *Bengeo 100-5 (21.4)

Division 11 South

Hatch End II 10-10 (10) *Rickmansworth IV 10-10 (10)
*Northwood V 144-7 (40) Hemel Hempstead Town V 145-9 (39.1)
Old Minchendenians II 181-7 (40) *Northwood Town IV 182-7 (39)
Kings Langley III 195-7 (40) *Pinner IV 70-10 (22.3)
Watford Town V 130-10 (35) *Hatch End III 131-6 (35)

Division 11 East

Southgate Adelaide III 80-10 (33.4) *Botany Bay III 44-10 (27.4)
Enfield IV v Cheshunt Rosedale IV
Mill Hill Village IV 155-7 (40) *Cockfosters III 158-5 (32.1)
Old Camdenians III 75-10 (22) *Old Minchendenians III 80-5 (29.1)

Division 11 West

Chorleywood IV 97-10 (25.1) *Abbots Langley IV 99-9 (35.3)
Redbourn V 83-10 (27.5) *Kings Langley IV 68-10 (22.2)
Northwood IV 124-9 (40) *Dunstable Town IV 118-5 (40)
Potten End II *Leverstock Green IV Conceded

Division 11 Central

Redbourn IV v Harpenden VI
Old Albanians IV v Hitchin VI
Wheathampstead IV v Little Berkhamsted II
Datchworth III v Potters Bar IV
North Mymms III v St Albans V

12 May, 2024

Division 11 North

Welwyn Garden City V 190-8 (40) *Hitchin V 155-10 (38.3)

Division 11 West

*Boxmoor III 251-4 (40) Chipperfield Clarendon III 165-10 (35)