15 Jul, 2023

Premiership

Old Owens 164-8 (53) *Radlett 107-10 (38.2)
Potters Bar 201-10 (53.4) *West Herts 193-8 (53)
North Mymms Hertford Cancelled
Harpenden 231-5 (39) *Totteridge Millhillians 92-10 (22.4)
Welwyn Garden City 124-10 (40.1) *Bishop's Stortford 125-4 (34.2)

Championship

Reed 131-10 (41.2) *Redbourn 128-8 (42)
Dunstable Town 164-8 (53) *Shenley Village 165-5 (38) R
*Preston 186-7 (37) Hemel Hempstead Town 158-8 (33)
Flitwick *St Albans Cancelled
Broxbourne 196-9 (56) *Hoddesdon 99-10 (36.1)

Division 1

Sawbridgeworth 178-3 (34) *Luton Town & Indians 154-10 (32) R
St Margaretsbury 168-7 (50) *Old Elizabethans 170-6 (43.3)
Leverstock Green 79-4 (24.1) *Chorleywood 96-3 (16.2) R
Hitchin 213-8 (43) *Langleybury 118-10 (37) R
Letchworth Garden City 259-8 (33) *Ampthill Town 139-10 (31.2)

Division 2 A

Abbots Langley 119-9 (38) *Lutonian 121-6 (32.2) R
Harpenden II 146-10 (47) *Northwood 148-3 (27) R
Ickleford 162-10 (42) *Watford Town 143-9 (40) R
Radlett II 165-10 (46) *Holtwhites Trinibis 153-10 (45) R
Berkhamsted 211-5 (39) *Stevenage 208-10 (39) R

Division 2 B

Potters Bar II 150-10 (45.3) *West Herts II 153-2 (32.2)
Flitwick II 203-8 (44) *Letchworth Garden City II 203-7 (44) R
Knebworth Park 306-10 (50) *Hoddesdon II 152-10 (48.3)
Hertford II 228-10 (48) *Kings Langley 157-10 (38)
Eversholt 143-10 (37) *Old Finchleians 124-10 (34.2)

Division 3 A

Chipperfield Clarendon 177-10 (34.3) *Totteridge Millhillians II 178-3 (32.1)
Potton Town 130-8 (31) *Rickmansworth 105-10 (31) R
*Hemel Hempstead Town II 183-10 (42.3) North Enfield 187-5 (44)
Datchworth Allenburys & County Hall Cancelled
*Bushey 130-10 (48) Bishop's Stortford II 122-9 (48) R

Division 3 B

*Northchurch 137-7 (30) Welwyn Garden City II 136-8 (30)
*London Colney 114-6 (36) Tewin 137-3 (29.4) R
*Reed II 105-10 (35.1) Northwood Town 109-3 (19.4)
Sandridge 216-8 (50) *Cockfosters 212-5 (41.5) R
*Chorleywood II 116-6 (32) Wheathampstead 124-9 (30.2) R

Division 4 A

Watford Town II Hatfield Hyde Cancelled
St Albans II Cheshunt Rosedale Cancelled
Hatfield & Crusaders 264-7 (48) *Southgate Adelaide 170-10 (39.1)
Old Haberdashers Old Camdenians Cancelled
Dunstable Town II Hitchin II Cancelled

Division 4 B

Stevenage II Mill Hill Village Cancelled
Redbourn II Holtwhites Trinibis II Cancelled
Northampton Exiles Broxbourne II Cancelled
Harpenden III 112-10 (35) *Shenley Village II 114-2 (18) R
Bayford & Hertford Radlett III Cancelled

Division 5 A

Frogmore 159-9 (38) *Luton Town & Indians II 160-5 (33) R
Preston II 130-9 (37) *Leverstock Green II 134-7 (36.4) R
Ampthill Town II 181-9 (50) *Old Owens II 182-4 (47.1)
Clifton Potten End Cancelled
Bentley Heath 239-4 (50) *North Mymms II 116-10 (38.2)

Division 5 B

*Old Albanians 114-10 (29) Sawbridgeworth II 117-2 (20)
Langleybury II Baldock Cancelled
*Ickleford II 117-10 (33) Flamstead 118-5 (20) R
Berkhamsted II 190-7 (37) *Boxmoor 174-10 (37) R
*Northwood II 182-9 (50) Botany Bay 183-8 (48.4)

Division 6 A

Welwyn Garden City III Greenwood Park Cancelled
Letchworth Garden City III 146-10 (47.4) *Old Finchleians II 147-8 (40.3)
Knebworth Park II Lutonian II Cancelled
Rickmansworth II 129-10 (38.2) *Hertford III 134-3 (19.2)
Hemel Hempstead Town III Watton-at-Stone Cancelled

Division 6 B

Cheshunt Rosedale II 196-9 (50) *Hertingfordbury 174-10 (48.5)
Southgate Adelaide II 148-8 (40) *Hatfield & Crusaders II 113-10 (31.3)
Old Elizabethans II 288-6 (48) *Weston 280-6 (48) R
*Abbots Langley II 126-10 (29) Potters Bar III 134-8 (27.5) R

Division 7 A

Pinner 198-4 (40) *Northwood Town II 146-9 (40)
Flitwick III West Herts III Cancelled
Ware 141-10 (36) *Bushey II 144-3 (28.5)
*Old Cholmeleians 115-7 (40) St Margaretsbury II 117-0 (12.2)
*Hatch End 127-10 (40) Radlett IV 128-4 (27)

Division 7 B

Old Minchendenians 119-10 (32.3) *Aldenham 120-1 (15.3)
*Allenburys & County Hall II 87-10 (38) Luton Town & Indians III 88-3 (26.5)
Mill Hill Village II 130-10 (38) *Harpenden Dolphins 133-4 (35)
Shenley Village III 105-5 (25) *Watford Town III 74-10 (40) R
Northchurch II Northampton Exiles II Cancelled

Division 8 A

Chipperfield Clarendon II Hemel Hempstead Town IV Cancelled
Bentley Heath II 110-9 (40) *Redbourn III 111-3 (22.5)
*St Albans III 240-9 (35) Wheathampstead II 147-10 (35) R
Old Cholmeleians II 103-10 (29.3) *Hitchin III 105-7 (28.2)
Datchworth II 229-9 (40) *Little Berkhamsted 151-10 (29)

Division 8 B

Bamville Boxmoor II Cancelled
Preston III 82-10 (27) *Cockfosters II 83-5 (15.1) R
*Southgate Compton 125-10 (35.3) Totteridge Millhillians III 67-10 (23.5)
*Old Albanians II 108-7 (28) Dunstable Town III 109-4 (21) R
Harpenden IV 76-10 (31) *Kings Langley II 78-8 (24.3) R

Division 9 A

Luton Town & Indians IV Broxbourne III Cancelled
St Albans IV Great Gaddesden Cancelled
Sandridge II 134-6 (29) *Pinner II 135-4 (27.3) R
Hatfield Hyde II 219-8 (40) *Hoddesdon III 96-10 (24.5)
Offley & Stopsley 145-6 (38) *Baldock II 146-6 (37.4)

Division 9 B

*Markyate 144-10 (34.4) Stevenage IV 114-10 (36)
North Enfield II 124-5 (35) *West Herts IV 125-2 (22) R
Reed III 92-6 (24.3) *London Colney II 96-5 (27.2)
Leverstock Green III Flamstead II Cancelled
Langleybury III Old Haberdashers II Cancelled

Division 10 N

Tewin II 172-6 (37) *Hitchin IV 148-7 (37)
Datchworth III Hertford IV Cancelled
Stevenage V 142-8 (30) *Preston IV 89-8 (30)
St Margaretsbury III 212-6 (40) *Welwyn Garden City IV 175-10 (39.1)
Ickleford III 157-5 (30) *Knebworth Park III 150-10 (30) R

Division 10 S

Letchmore 226-8 (40) *Bushey III 149-10 (37)
*West Herts V 157-8 (30) Abbots Langley III 158-9 (29.3) R
Northwood Town III 126-6 (30) *Rickmansworth III 127-2 (25) R
Northwood III Watford Town IV Cancelled
Chorleywood III Old Eastcotians Cancelled

Division 10 E

Holtwhites Trinibis III 172-6 (40) *Mill Hill Village III 174-4 (35.5)
Botany Bay II 188-5 (40) *Broxbourne IV 185-7 (40)
Old Elizabethans III 69-10 (25.2) *Hatfield & Crusaders III 47-10 (24.5)
Potters Bar IV Southgate Compton II Cancelled
*Old Camdenians II 274-7 (40) Hatfield Hyde III 189-8 (40)

Division 10 W

Royal Herts 174-8 (30) *Flitwick IV 109-2 (30)
Berkhamsted IV 125-6 (30) *Harpenden V 127-4 (27.3) R
Berkhamsted III 249-3 (40) *Shenley Village IV 126-10 (34.5)
Wheathampstead III 185-8 (33) *Redbourn IV 64-10 (28.3)
Old Albanians III Kimpton Cancelled

Division 11 N

*Tewin III 176-7 (36) Welwyn Garden City V 86-10 (24.3)
*Lutonian III 123-10 (32.4) Hitchin V 127-9 (34)
Knebworth Park IV 135-9 (40) *Baldock III 136-9 (31.2)
Wheathampstead IV 140-10 (33.3) *Potton Town II 141-3 (36.2)
*Letchworth Garden City IV 268-4 (40) Letchworth Garden City V 146-10 (37.2)

Division 11 S

Northwood V 51-10 (25) *Chorleywood IV 54-2 (23.2)
Pinner III 183-7 (40) *Pinner IV 157-6 (40)
Rickmansworth IV 228-8 (40) *Northwood Town IV 136-10 (33.5)
*Abbots Langley IV 229-9 (35) Batchworth 225-7 (35)
*Northwood IV 204-5 (40) Hatch End II 142-10 (37.2)

Division 11 C

St Margaretsbury IV 102-10 (29.2) *Old Albanians IV 67-10 (25.2)
Bengeo 60-10 (26.1) *St Albans V 62-1 (16.5)
Harpenden VI 151-8 (35) *Bayford & Hertford II 108-10 (40) R
Old Owens III 249-6 (40) *Ware II 89-10 (34.4)
Little Berkhamsted II 166-7 (40) *North Mymms III 141-10 (40)

Division 11 E

Edgware Old Camdenians III Cancelled
Old Minchendenians II 176-5 (40) *Old Minchendenians III 85-10 (30)
Mill Hill Village IV 230-4 (40) *Holtwhites Trinibis IV 234-4 (39.1)
Southgate Adelaide III Cheshunt Rosedale III Cancelled

Division 11 W

*Watford Town V 109-10 (33) Potten End II 113-1 (23.3) R
Boxmoor III Leverstock Green IV Cancelled
Chipperfield Clarendon III Kings Langley III Cancelled
Hemel Hempstead Town V West Herts VI Cancelled