21 Aug, 2021

Premier Division

Potters Bar North Mymms Cancelled
Reed 156-10 (31.4) *Radlett 164-164 (164)
Hoddesdon 140-6 (30) *Harpenden 157-6 (25.1) R
West Herts 124-9 (20) *Totteridge Millhillians 125-4 (19.1)
Hertford 173-6 (27) *Welwyn Garden City 118-9 (27) R

Championship

*Dunstable 207-8 (37) Hemel Hempstead Town 204-204 (204)
Preston 195-9 (32) *Shenley Village 85-10 (23) R
Bishop's Stortford 227-6 (46) *Letchworth Garden City 204-8 (46) R
Flitwick 225-6 (39) *Langleybury 97-10 (28.4) R
Luton Town & Indians 118-7 (28) *Old Owens 124-9 (27.5) R

Division One

Broxbourne 186-6 (30) *Holtwhites Trinibis 116-10 (27.4) R
Old Albanian Leverstock Green Cancelled
Harpenden II Ickleford Cancelled
Ampthill Town 126-8 (34) *St Margaretsbury 127-2 (26.3) R
Sawbridgeworth 270-7 (50) *Hitchin 235-10 (49.4)

Division Two A

*Kings Langley 173-8 (33) Berkhamsted 177-5 (30) R
Bushey 174-7 (33) *Stevenage 145-10 (30.4) R
Chorleywood 177-7 (39) *Redbourn 178-4 (35) R
*Watford Town 147-6 (33) Abbots Langley 131-10 (32.2) R
Knebworth Park 177-6 (35) *St Albans 178-3 (31.4) R

Division Two B

Potters Bar II 228-10 (47.2) *Flitwick II 173-10 (43)
Radlett II Hertford II Cancelled
Old Elizabethans 244-10 (50) *Northchurch 248-6 (49.3)
Welwyn Garden City II Allenburys & County Hall Cancelled
Northwood 242-3 (33) *Hoddesdon II 200-10 (32.5) R

Division Three A

Datchworth 275-8 (50) *Dunstable II 174-9 (45) R
Eversholt 90-10 (32.2) *Parkfield & Headstone 93-6 (33.3) R
Chipperfield Clarendon 155-10 (40.3) *Luton Town & Indians II 159-5 (27.2) R
Potton Town 188-10 (44) *Totteridge Millhillians II 176-4 (31) R
Letchworth Garden City II 7-0 (1.4) *North Enfield

Division Three B

Harpenden III Sandridge Cancelled
Bayford & Hertford 136-10 (33) *West Herts II 133-4 (30.3) R
*Lutonian 409-10 (49.5) Reed II 75-10 (19.3)
Cockfosters 229-8 (50) *Wheathampstead 161-10 (39)
*Southgate Adelaide 229-7 (34) Hemel Hempstead Town II 216-8 (34) R

Division Four A

*Watford Town II 88-9 (37.5) Bishop's Stortford II 89-2 (22)
*Langleybury II 218-7 (36) Leverstock Green II 208-8 (36)
Old Haberdashers 98-8 (24) *Cheshunt Rosedale 78-10 (22) R
Rickmansworth 149-10 (37) *Northwood Town 99-10 (20.4)
Hatfield & Crusaders Old Finchleians Cancelled

Division Four B

*Flamstead 116-10 (27) Stevenage II 117-1 (16.4)
Ampthill Town II 95-9 (39) *Hitchin II 100-3 (18.3)
Northampton Exiles 100-10 (32.4) *Holtwhites Trinibis II 101-7 (28.5) R
London Colney 191-7 (33) *Chorleywood II 110-10 (31) R
Shenley Village II *Hatfield Hyde Cancelled

Division Five A

Ickleford II 12-2 (5) *St Albans II
Tewin 252-4 (33) *Frogmore 49-10 (17) R
*Radlett III 211-6 (30) Knebworth Park II 170-10 (29.1) R
Hertford III 164-10 (33.3) *Old Camdenians 156-8 (34)
North Mymms II Bentley Heath Cancelled

Division Five B

Luton Town & Indians III 70-10 (22.2) *Mill Hill Village 74-3 (13.3)
Baldock 181-10 (47.3) *Boxmoor 183-2 (44)
Sawbridgeworth II 261-8 (50) *Broxbourne II 262-2 (38.3)
Old Albanian II 182-9 (38) *Hertingfordbury 97-10 (29.1) R
Welwyn Garden City III 120-10 (41.1) *Redbourn II 121-5 (22.5)

Division Six A

Preston II 9-1 (2.4) *Radlett IV
Letchworth Garden City III 244-6 (50) *Hemel Hempstead Town III 248-6 (47)
Berkhamsted II 345-6 (50) *Old Cholmeleians 161-10 (31)
*Northwood II 191-5 (44) Old Finchleians II 125-10 (40.1) R
Clifton 227-9 (38) *Bushey II 169-10 (37.2)

Division Six B

*Watton-at-Stone 194-9 (30) Hatfield & Crusaders II 154-10 (29.2) R
Old Elizabethans II *Cheshunt Rosedale II Conceded
Rickmansworth II 210-10 (32) *Abbots Langley II 168-7 (32)
Potters Bar III 130-10 (35.3) *Potten End 117-10 (33)
Greenwood Park 167-10 (30) *Allenburys & County Hall II 114-6 (30)

Division Seven A

Northwood Town II 96-10 (27.4) *Stevenage III 97-8 (26.4) R
*Datchworth II Bishop's Stortford III Void
Old Owens II 142-10 (33.1) *Weston 144-7 (38.5)
St Margaretsbury II 149-10 (44.2) *Flitwick III 142-10 (44)
*Cockfosters II 89-9 (32) Botany Bay 90-1 (13.2) R

Division Seven B

Offley & Stopsley 151-10 (44) *Kings Langley II 154-7 (35)
Northchurch II 154-3 (35) *Hatch End 157-9 (31)
Shenley Village III 62-10 (31.3) *Bovingdon 66-1 (6.4)
Southgate Adelaide II 206-6 (45) *Northampton Exiles II 208-7 (44.4)
Ware 144-9 (43.2) *Harpenden Dolphins 145-6 (38.3)

Division Eight A

*Pinner 188-2 (30) Harpenden IV 141-5 (30) R
Little Berkhamsted Sahibs Lutonian II Cancelled
Aldenham 294-6 (45) *Wheathampstead II 245-10 (44.1)
Old Cholmeleians II *Luton Town & Indians IV Conceded
Chipperfield Clarendon II St Albans III Cancelled

Division Eight B

Watford Town III West Herts III Cancelled
Old Minchendenians Baldock II Cancelled
Dunstable III Leverstock Green III Conceded
Totteridge Millhillians III Redbourn III Cancelled
Mill Hill Village II 208-8 (45) *Old Albanian III 147-10 (38.2)

Division Nine A

*Southgate Compton 18-1 (5) Sandridge II
*Welwyn Garden City IV 295-3 (45) Hemel Hempstead Town IV 104-10 (33)
Bentley Heath II Hitchin III Cancelled
Knebworth Park III 80-10 (28.4) *Langleybury III 83-9 (37.1) R
Hoddesdon III 67-10 (18) *Hatfield Hyde II 52-10 (22)

Division Nine B

Boxmoor II 214-6 (41) *Great Gaddesden 182-10 (39.2)
*Stevenage IV 56-2 (12) Cheshunt Rosedale III
London Colney II Old Eastcotians Conceded
Bayford & Hertford II 35-2 (9) *Hertford IV
*Preston III 232-9 (45) Bushey III 188-10 (43.4)

Division Ten A

Rickmansworth III 215-6 (45) *Holtwhites Trinibis III 217-4 (40.5)
Bamville 168-10 (43.4) *West Herts IV 169-5 (34.3)
*Northwood III 246-7 (45) Letchworth Garden City IV 72-10 (18.1)
Harpenden V 138-10 (38.1) *Pinner II 142-2 (31.5)
Old Haberdashers II 20-3 (6) *Reed III

Division Ten B

Hoddesdon IV 193-3 (40) *Letchmore 87-10 (27) R
Preston IV 14-0 (3.4) *Old Elizabethans III
*Parkfield & Headstone II 244-8 (44) Mill Hill Village III 155-10 (41.2) R
*Flamstead II 212-10 (43.2) Chorleywood III 169-10 (40.5)
North Enfield II 196-4 (44) *Northampton Exiles III 198-7 (43.1) R

Regional Division A East

Datchworth III 131-9 (40) *Hitchin IV 119-3 (25) R
*St Margaretsbury III 78-2 (13.1) Broxbourne III
Stevenage V 157-10 (40) *Ickleford III 136-1 (20) R
Tewin II Hertingfordbury II Conceded
Potters Bar IV *Cockfosters III Conceded

Regional Division A West

Shenley Village IV Watford Town IV Cancelled
Boxmoor III 122-10 (32.3) *Harpenden VI 123-1 (22.1)
*Markyate & Luton Town 231-9 (40) St Albans IV 128-10 (35.1)
Old Albanian IV Potten End II Conceded
*Berkhamsted III 148-9 (30) Abbots Langley III 88-9 (30) R

Regional Division B East

Little Berkhamsted Sahibs II 210-6 (40) *Letchworth Garden City V 77-10 (33)
Hatfield Hyde III 161-9 (40) *Botany Bay II 163-2 (36.5)
Old Owens III 127-10 (40) *Ware II 112-9 (35) R
Edmonton Welwyn Garden City V Conceded
Baldock III 38-2 (10) *Hatfield & Crusaders III

Regional Division B West

Chipperfield Clarendon III 109-10 (31.1) *Redbourn IV 110-0 (13)
*Old Minchendenians II 103-9 (35) Northwood Town III 106-8 (27.2) R
Rickmansworth IV 185-7 (36) *Hatch End II 187-6 (35.3)
Old Camdenians II 157-8 (40) *Northwood IV 122-10 (39.4)
Leverstock Green IV 78-10 (31.3) *Wheathampstead III 79-2 (14)

Regional Division C West

Pinner III Northwood Town IV Cancelled
Bushey IV Batchworth Conceded
Watford Town V West Herts V Cancelled
*Kings Langley III 246-7 (40) Chorleywood IV 163-9 (40)
Berkhamsted IV 235-5 (40) *Northwood V 112-10 (32)

Regional Division C North

Datchworth IV Ickleford IV Conceded
*Wheathampstead IV 201-7 (40) Baldock IV 201-10 (39.5)
*Flitwick IV 260-10 (38.4) Hatfield Hyde IV 125-9 (40)
Hitchin V 154-6 (29) *Knebworth Park IV 155-2 (28.4) R