18 May, 2019

Premier Division

Hertford 137-10 (49) *West Herts 140-5 (36.5)
*Welwyn Garden City 277-7 (50) Luton Town & Indians 205-9 (50)
North Mymms 162-10 (49.2) *Potters Bar 165-7 (43.4)
*Bishop's Stortford 254-10 (49.4) Harpenden 202-10 (46)
Radlett 125-10 (41) *Totteridge Millhillians 127-4 (21.1)

Championship

Dunstable 214-8 (50) *Hoddesdon 216-1 (41.3)
*Letchworth Garden City 127-10 (27.3) Shenley Village 128-2 (21.4)
Leverstock Green 93-10 (31.4) *Flitwick 91-91 (91)
*Old Owens 204-10 (41.4) Ampthill Town 208-8 (47.1)
Hemel Hempstead Town 162-10 (48) *Reed 165-4 (30)

Division One

Hitchin 237-3 (43) *Harpenden II
*Preston 262-8 (50) Old Albanian 151-10 (32.5) R
Langleybury 134-7 (44) *Kings Langley 65-10 (20.5)
*Broxbourne 175-7 (50) Ickleford 51-5 (12.3) R
Sawbridgeworth 241-7 (50) *Knebworth Park 215-10 (48)

Division Two A

*Berkhamsted 206-6 (50) St Albans 6-0 (2.1) R
Stevenage 245-7 (50) *Old Elizabethans 106-10 (29.3) R
*Watford Town 186-10 (45.3) Chorleywood 190-1 (43.1)
Holtwhites Trinibis 119-10 (27.2) *Abbots Langley 102-10 (30.3)
Totteridge Millhillians II 135-10 (47.1) *St Margaretsbury 137-2 (25.4)

Division Two B

Bushey 148-10 (37.3) *Flitwick II 143-9 (50)
*Redbourn 257-9 (50) Radlett II 178-10 (45.5)
*Potton Town 136-10 (40.1) Cockfosters 138-2 (31)
Allenburys & County Hall 241-9 (50) *Hertford II 233-4 (44.2) R
*Welwyn Garden City II 264-9 (50) Northwood 193-10 (46.3)

Division Three A

Hoddesdon II 233-7 (50) *Dunstable II 106-4 (23) R
Northchurch 279-6 (50) *Bishop's Stortford II 126-10 (29.3) R
*Letchworth Garden City II 271-7 (50) Eversholt 245-8 (50)
Bayford & Hertford 213-10 (49.3) *Datchworth 208-10 (49.3)
North Enfield 188-9 (50) *Luton Town & Indians II 165-10 (44)

Division Three B

West Herts II 147-8 (50) *Wheathampstead 149-7 (47.3)
Langleybury II 135-10 (33.3) *Southgate Adelaide 136-4 (28)
Lutonian 106-10 (37) *Potters Bar II 107-2 (27.1)
*Harpenden III 95-10 (29) Chipperfield Clarendon 14-1 (3.5) R

Division Four A

Old Finchleians 205-7 (50) *Sandridge 181-10 (49.5)
*Hatfield Hyde 116-10 (38.1) Old Haberdashers 119-8 (43.1)
Cheshunt Rosedale 192-9 (50) *Knebworth Park II 194-4 (47.1)
Northwood Town 265-5 (50) *Parkfield & Headstone 131-5 (31.3)
*Leverstock Green II 150-6 (41) Hatfield & Crusaders 151-6 (29.5)

Division Four B

Chorleywood II 83-10 (36.4) *Watford Town II 84-1 (8.2)
*Holtwhites Trinibis II 273-10 (46.5) Ampthill Town II 176-4 (28) R
Stevenage II 212-8 (50) *Flamstead 120-10 (36.4) R
*Sawbridgeworth II 74-10 (38.5) Reed II 75-1 (16.1)
*Northampton Exiles 124-10 (40) Hitchin II 127-6 (38.4)

Division Five A

Hertford III 191-3 (47.2) *Rickmansworth 192-3 (29.2)
St Albans II 156-10 (41.2) *North Mymms II 157-5 (36.2)
Ickleford II 186-10 (49.3) *London Colney 189-7 (43.4)
Bentley Heath 186-9 (50) *Clifton 113-10 (31.4)
Radlett III 85-10 (25.1) *Frogmore 88-2 (15.2)

Division Five B

*Hertingfordbury 243-10 (47.3) Abbots Langley II 118-10 (28)
Tewin 254-4 (50) *Welwyn Garden City III 193-9 (50)
Old Albanian II 75-9 (32) *Shenley Village II 63-1 (20.1) R
Broxbourne II 180-5 (50) *Baldock 143-9 (40) R
*Luton Town & Indians III 182-6 (41) Redbourn II

Division Six A

*Old Finchleians II 131-9 (50) Cockfosters II 135-6 (45)
*Bushey II 165-10 (41.1) Mill Hill Village 166-6 (40)
Old Cholmeleians 120-10 (40.2) *Old Camdenians 122-5 (27.5)
*Hemel Hempstead Town III 199-9 (50) Preston II 110-10 (35.3)

Division Six B

Watton-at-Stone 205-10 (46.1) *Cheshunt Rosedale II 208-6 (37)
Allenburys & County Hall II 158-9 (50) *Old Elizabethans II 159-9 (46.2)
Berkhamsted II 123-10 (36.2) *Boxmoor 124-4 (25)
*Radlett IV 209-10 (49.2) Potters Bar III 108-10 (40.2)
Hatfield & Crusaders II Kings Langley II Conceded

Division Seven A

Weston 216-9 (45) *Pirton 183-5 (33.2) R
Old Owens II 294-4 (45) *Datchworth II 256-8 (45)
*St Margaretsbury II 177-8 (41) Chipperfield Clarendon II 145-10 (37.2) R
Northwood II 165-10 (43) *Rickmansworth II 168-7 (41.3)
Greenwood Park 214-9 (45) *Totteridge Millhillians III 83-10 (29)

Division Seven B

Bovingdon 156-10 (36.1) *Botany Bay 14-1 (6) R
Potten End 241-8 (45) *Flitwick III 108-2 (20.1) R
Hatch End 149-10 (44) *Dunstable III 151-4 (29.3)
*Ware 236-8 (45) Southgate Adelaide II 240-4 (34)
Offley & Stopsley 173-10 (44.1) *Stevenage III 106-10 (36.5)

Division Eight A

Old Cholmeleians II 137-10 (44.2) *Wheathampstead II 142-4 (30.2)
*Northampton Exiles II 116-10 (34) Harpenden Dolphins 117-5 (25.4)
Knebworth Park III 127-10 (42.5) *Northchurch II 129-0 (26.1)
Harpenden IV 118-10 (44.3) *Northwood Town II 121-3 (28.4)
Luton Town & Indians IV 140-10 (43) *St Albans III 138-10 (44.4)

Division Eight B

Baldock II 217-10 (41.2) *West Herts III 210-9 (45)
Mill Hill Village II 196-10 (37.3) *Redbourn III 106-9 (26) R
*Lutonian II 143-10 (43.3) Shenley Village III 147-4 (35.1)
Stevenage IV 215-6 (45) *Little Berkhamsted Sahibs 217-6 (38.2)
Old Albanian III 119-10 (36.1) *Leverstock Green III 75-2 (20.1) R

Division Nine A

Welwyn Garden City IV 43-10 (24.2) *Old Minchendenians 44-3 (9.2)
Sandridge II Langleybury III Conceded
*Aldenham 102-10 (36.2) Hemel Hempstead Town IV 149-10 (42.5)
Hertford IV 104-10 (24) *Letchworth Garden City IV 108-2 (22.1)
Hatfield Hyde II 181-10 (44.1) *Hitchin III 146-9 (45)

Division Nine B

*Hoddesdon III 224-3 (45) Great Gaddesden 91-7 (27) R
*Bayford & Hertford II 212-7 (45) Boxmoor II 95-10 (28.5)
London Colney II 171-7 (45) *Watford Town III 172-8 (43)
Harpenden V 99-8 (45) *Parkfield & Headstone II
Preston III Cheshunt Rosedale III Cancelled

Division Ten A

Hoddesdon IV 195-9 (45) *Frogmore II 189-7 (45)
*Reed III 121-10 (39.4) Southgate Compton 122-1 (31.5)
Bentley Heath II 182-7 (45) *Holtwhites Trinibis III 134-9 (45)
*Rickmansworth III 192-9 (45) Ickleford III 194-3 (30.2)
West Herts IV 72-10 (27.4) *Bushey III 73-2 (17)

Division Ten B

Old Owens III Chorleywood III Conceded
Old Eastcotians 222-10 (44) *Northampton Exiles III 81-9 (34.1)
Totteridge Millhillians IV Abbots Langley III Conceded
Cockfosters III 186-9 (45) *Old Elizabethans III 147-9 (39.4)
*Northwood III 174-7 (45) North Enfield II 113-2 (25) R

Regional Division A East

Potters Bar IV 83-10 (31.4) *Mill Hill Village III 86-3 (28.2)
Hatfield & Crusaders III Knebworth Park IV Conceded
Hertingfordbury II 166-3 (40) *Stevenage V 127-10 (29)
*Old Haberdashers II 264-8 (40) Hitchin IV 131-10 (39.2)
Datchworth III 206-7 (40) *St Margaretsbury III 74-10 (30.2)

Regional Division A West

Bamville 216-10 (37.3) *Old Albanian IV 151-10 (34.1)
*St Albans IV 160-10 (36.4) Potten End II 161-4 (37.4)
Redbourn IV Chorleywood IV Conceded
Flamstead II 237-8 (40) *Watford Town IV 165-6 (40)
*Berkhamsted III 131-10 (37.2) Shenley Village IV 133-4 (27.4)

Regional Division B East

Botany Bay II Welwyn Garden City V Conceded
*Tewin II 246-2 (40) Stevenage VI 59-10 (26.5)
Little Berkhamsted Sahibs II 170-9 (40) *Letchworth Garden City V 104-10 (32.4)
Hatfield & Crusaders IV 254-4 (40) *Broxbourne III 145-5 (20.4) R
*Ware II 168-7 (401) Preston IV 169-8 (37.5)
Datchworth IV 216-4 (40) *Old Minchendenians II 130-8 (40)
Baldock III Hatfield Hyde III Conceded

Regional Division B West

Northwood IV 180-5 (40) *Harpenden VI 33-2 (6.3) R
Hatch End II Kings Langley III Conceded
Chipperfield Clarendon III West Herts V Conceded
*Old Camdenians II 232-6 (40) Bushey IV 174-10 (38)
Boxmoor III Leverstock Green IV Conceded
*Markyate & Luton Town 208-9 (40) Wheathampstead III 15-0 (4) R
Berkhamsted IV Langleybury IV Conceded
*Northwood Town III 209-8 (40) Rickmansworth IV 40-9 (16.5)