10 Jun, 2023

Premiership

*West Herts 245-8 (60) Radlett 248-1 (50.2)
*Potters Bar 234-10 (55.1) Bishop's Stortford 152-10 (38.5)
*Old Owens 139-10 (48.5) Totteridge Millhillians 145-4 (27.1)
*North Mymms 259-9 (60) Harpenden 201-10 (51.3)
*Hertford 292-6 (60) Welwyn Garden City 234-10 (50.5)

Championship

*Redbourn 219-10 (59.2) St Albans 162-10 (55.3)
*Reed 202-9 (60) Shenley Village 203-5 (46.2)
*Broxbourne 236-10 (59.4) Hemel Hempstead Town 164-10 (46.3)
*Flitwick 329-4 (60) Preston 143-10 (43)
*Hoddesdon 256-7 (60) Dunstable Town 184-10 (51)

Division 1

*Old Elizabethans 206-10 (47.4) Leverstock Green 202-10 (49.3)
*Sawbridgeworth 301-7 (50) Letchworth Garden City 195-10 (42)
*St Margaretsbury 307-5 (50) Langleybury 257-3 (50)
*Luton Town & Indians 240-6 (50) Hitchin 237-8 (50)
*Chorleywood 279-9 (50) Ampthill Town 165-10 (41.3)

Division 2 A

*Lutonian 242-5 (50) Holtwhites Trinibis 130-10 (40.1)
*Abbots Langley 220-7 (50) Watford Town 183-10 (41.2)
*Stevenage 197-9 (50) Northwood 172-10 (47.2)
*Harpenden II 220-10 (49.4) Radlett II 140-10 (25.1)
*Berkhamsted 255-6 (50) Ickleford 157-10 (45.1)

Division 2 B

*West Herts II 226-9 (50) Hertford II 179-10 (49.2)
Flitwick II 215-9 (50) *Old Finchleians 176-10 (41.3)
Kings Langley 226-10 (49.3) *Knebworth Park 227-6 (49.3)
*Hoddesdon II 193-10 (49.5) Letchworth Garden City II 197-7 (34.4)
*Potters Bar II 190-10 (48) Eversholt 191-6 (41.4)

Division 3 A

*Allenburys & County Hall 283-7 (50) Chipperfield Clarendon 189-10 (42.5)
*Hemel Hempstead Town II 246-5 (50) Totteridge Millhillians II 224-10 (48.3)
Rickmansworth 313-8 (50) *North Enfield 259-9 (50)
*Datchworth 134-10 (43.2) Bushey 135-5 (36.4)
*Potton Town 151-10 (45.4) Bishop's Stortford II 154-7 (36)

Division 3 B

*Cockfosters 99-10 (32) Welwyn Garden City II 100-0 (18.3)
*Reed II 176-10 (44) Sandridge 177-4 (33.2)
*Wheathampstead 134-10 (37.4) Northwood Town 137-3 (29.4)
*Northchurch 250-6 (50) London Colney 212-10 (42.4)
*Chorleywood II 235-7 (50) Tewin 172-10 (41.1)

Division 4 A

*St Albans II 211-8 (50) Watford Town II 157-10 (42.4)
*Southgate Adelaide 206-6 (50) Dunstable Town II 209-5 (44.4)
*Hatfield & Crusaders 93-10 (27.5) Old Haberdashers 86-10 (25)
*Old Camdenians 161-10 (43.3) Cheshunt Rosedale 162-3 (35.2)
*Hitchin II 234-7 (50) Hatfield Hyde 238-3 (39)

Division 4 B

*Harpenden III 224-10 (48.1) Stevenage II 145-10 (46.4)
*Redbourn II 337-8 (50) Mill Hill Village 188-10 (47.3)
*Northampton Exiles 265-7 (50) Bayford & Hertford 202-10 (44.1)
*Radlett III 99-10 (25.3) Holtwhites Trinibis II 100-3 (19)
*Shenley Village II 216-10 (49.5) Broxbourne II 217-8 (41.4)

Division 5 A

*North Mymms II 182-10 (45.5) Potten End 183-7 (47.3)
*Luton Town & Indians II 237-8 (50) Ampthill Town II 196-10 (49)
*Frogmore 160-10 (37.5) Leverstock Green II 161-4 (24.5)
Preston II 169-10 (48.3) *Bentley Heath 170-6 (47)
*Clifton 291-7 (50) Old Owens II 266-10 (45.2)

Division 5 B

*Berkhamsted II 210-8 (50) Sawbridgeworth II 209-10 (48.4)
*Northwood II 159-10 (50) Old Albanians 160-5 (40.3)
*Ickleford II 186-10 (50) Baldock 187-5 (34)
Flamstead 202-10 (48) *Botany Bay 178-10 (47)
*Boxmoor 313-8 (50) Langleybury II 62-10 (16.5)

Division 6 A

*Knebworth Park II 228-9 (50) Welwyn Garden City III 157-10 (43.3)
*Letchworth Garden City III 185-10 (47) Watton-at-Stone 186-4 (46.1)
*Lutonian II 324-9 (50) Rickmansworth II 232-8 (50)
*Hertford III 270-9 (50) Old Finchleians II 230-10 (46.2)
*Greenwood Park 273-9 (50) Hemel Hempstead Town III 237-10 (47)

Division 6 B

*Southgate Adelaide II 253-7 (50) Cheshunt Rosedale II 218-10 (45.3)
*Abbots Langley II 319-4 (50) Hatfield & Crusaders II 151-10 (39.5)
Weston 279-10 (49.3) *Stevenage III 132-10 (29.4)
*Potters Bar III 100-10 (28.2) Old Elizabethans II 103-4 (22.1)

Division 7 A

Ware 149-10 (37.2) *Flitwick III 150-4 (24.1)
*Pinner 229-7 (40) St Margaretsbury II 169-10 (39.2)
*West Herts III 250-8 (40) Radlett IV 181-10 (35)
*Bushey II 201-4 (40) Old Cholmeleians 39-10 (12.3)
*Northwood Town II 205-6 (40) Hatch End 210-5 (39.5)

Division 7 B

*Watford Town III 164-9 (40) Old Minchendenians 146-10 (35)
*Northampton Exiles II 198-7 (40) Aldenham 199-4 (33.4)
*Allenburys & County Hall II 114-10 (40) Harpenden Dolphins 115-7 (37.2)
*Mill Hill Village II 219-5 (40) Northchurch II 178-9 (40)
Luton Town & Indians III 136-10 (38) *Shenley Village III 137-6 (35.3)

Division 8 A

Redbourn III 263-5 (40) *Chipperfield Clarendon II 143-10 (32.1)
*Hitchin III 182-6 (40) Bentley Heath II 185-2 (29.5)
*Datchworth II 226-4 (40) Hemel Hempstead Town IV 68-10 (25.2)
*Wheathampstead II 231-9 (40) Old Cholmeleians II 128-10 (31.4)
*St Albans III 239-9 (40) Little Berkhamsted 210-9 (40)

Division 8 B

*Southgate Compton 92-10 (25.2) Bamville 96-4 (24.1)
*Boxmoor II 217-8 (40) Preston III 160-7 (40)
*Old Albanians II 77-10 (31.2) Kings Langley II 78-1 (14)
Harpenden IV 193-9 (40) *Totteridge Millhillians III 188-7 (40)
*Cockfosters II 116-7 (40) Dunstable Town III 119-3 (26.2)

Division 9 A

Pinner II 159-10 (36.2) *Broxbourne III 160-3 (34.3)
*St Albans IV 98-10 (37.5) Hatfield Hyde II 99-4 (21.3)
*Sandridge II 279-6 (40) Great Gaddesden 149-10 (39.1)
Hoddesdon III Offley & Stopsley Cancelled
*Baldock II 186-6 (40) Luton Town & Indians IV 187-8 (39.2)

Division 9 B

*North Enfield II 149-6 (39.5) Markyate 151-7 (37.4)
*West Herts IV 191-10 (40) Leverstock Green III 192-8 (39.1)
Flamstead II Reed III Conceded
Stevenage IV Old Haberdashers II Cancelled
*London Colney II 227-4 (40) Langleybury III 231-7 (39.2)

Division 10 N

*Hitchin IV 180-8 (40) Stevenage V 175-8 (40)
*Ickleford III 229-8 (40) Preston IV 125-10 (32)
Hertford IV 176-8 (40) *Tewin II 177-5 (35)
*St Margaretsbury III 251-5 (40) Datchworth III 94-9 (26.1)
*Welwyn Garden City IV 257-6 (40) Knebworth Park III 139-10 (37.1)

Division 10 S

*Letchmore 129-10 (38.4) Rickmansworth III 132-4 (28.1)
*Northwood Town III 161-9 (40) Old Eastcotians 162-7 (36.1)
*Watford Town IV 101-10 (36.5) Abbots Langley III 102-6 (29.5)
*Northwood III 157-10 (38.4) Bushey III 66-10 (23.4)
*Chorleywood III 215-8 (40) West Herts V 180-10 (39.2)

Division 10 E

*Holtwhites Trinibis III 175-9 (40) Old Elizabethans III 177-4 (30.2)
*Broxbourne IV 181-10 (34) Mill Hill Village III 136-10 (27)
Old Camdenians II Potters Bar IV Conceded
Southgate Compton II Hatfield & Crusaders III Conceded
Hatfield Hyde III 180-10 (38) *Botany Bay II 174-7 (40)

Division 10 W

*Wheathampstead III 163-10 (35.2) Royal Herts 164-7 (37.2)
*Redbourn IV 80-10 (28.5) Kimpton 81-1 (16.1)
*Shenley Village IV 183-6 (40) Flitwick IV 184-2 (30.2)
Berkhamsted IV 179-10 (38.3) *Old Albanians III 166-10 (39.2)
*Harpenden V 186-5 (40) Berkhamsted III 188-4 (33.1)

Division 11 N

*Hitchin V 204-6 (40) Tewin III 205-2 (34.3)
*Wheathampstead IV 129-10 (36.1) Lutonian III 133-5 (28.3)
*Potton Town II 165-7 (40) Baldock III 144-10 (33.3)
*Knebworth Park IV 210-7 (40) Letchworth Garden City V 126-8 (40)
*Letchworth Garden City IV 247-4 (40) Welwyn Garden City V 158-10 (39.4)

Division 11 S

Pinner III 167-5 (40) *Northwood V 168-4 (38.4)
*Batchworth 248-10 (37.5) Northwood IV 178-3 (40)
*Northwood Town IV 88-10 (33) Hatch End II 91-2 (26)
Abbots Langley IV 254-8 (40) *Pinner IV 83-9 (27.1)
Chorleywood IV 97-9 (40) *Rickmansworth IV 100-4 (29.1)

Division 11 C

Old Albanians IV 116-6 (40) *Bengeo 117-5 (28.5)
*St Margaretsbury IV 233-10 (39.5) Harpenden VI 237-3 (33)
Old Owens III 197-8 (40) *North Mymms III 82-10 (37)
St Albans V 218-8 (40) *Ware II 219-3 (36)
Bayford & Hertford II 290-5 (40) *Little Berkhamsted II 204-8 (40)

Division 11 E

*Mill Hill Village IV 164-10 (39.3) Old Minchendenians III 129-10 (30)
*Holtwhites Trinibis IV 294-4 (40) Southgate Adelaide III 145-7 (40)
*Old Minchendenians II 124-10 (27.2) Old Camdenians III 127-3 (15.5)

Division 11 W

*Chipperfield Clarendon III 224-9 (40) West Herts VI 225-3 (27)
*Watford Town V 182-8 (40) Leverstock Green IV 145-10 (32)
*Tring Park IV 188-7 (40) Kings Langley III 147-9 (31.1)
*Potten End II 176-10 (34.5) Hemel Hempstead Town V 150-10 (40)